Hakkımızda

anasayfa    > kurumsal   > Hakkımızda

Hem Türkiye Hem de Dünyada

D Mineral ve Madencilik A.Ş faaliyetlerine; metalik madencilik alanındaki çalışmalarını sürdürülebilir kılmak, satış ve pazarlamasını yapmak amacıyla başlamıştır. Sektördeki çalışmalarına 30 yılı aşkın bir süredir hız kesmeden devam etmektedir. Ankara merkezli firmamız global düzeydeki projelere de imza atmaktadır. 

Şirketimiz, madenciliğe ilişkin günümüz gereksinimlerini, piyasa koşullarını sürekli takip ederek ve güncel teknolojik donanımları iş süreçlerine dahil ederek gelişmektedir. Tamamen yerli sermaye ile kurulan bir organizasyon olup emin adımlarla sektöründe geleceğe yönelik çalışmalarını sürdürecektir. 

Maden yataklarını uluslararası kalite standartlarına uygun olarak işleten şirketimiz, metalik maden cevherleri üretiminde Türkiye’nin lider şirketleri arasında olmayı hedeflemektedir. Çalışmaları sırasında işçi sağlığı ve iş güvenliği ile çevre hassasiyetini gözeten şirketimiz; çalışanları ile uyum içinde faaliyetlerini sürdürmek için gerekli tüm önlemleri almaktadır.

Başarımızın Sırrı 30 Yıldır Vazgeçemediğimiz Değerlerde Saklı

Önce Güvenlik ve Sağlık

En değerli mineraller bile sağlığımız kadar kıymetli değildir! Sağlık olmadan çalışmanın da üretmenin de anlamı yoktur. Tüm personelimiz işlerini gönül rahatlığıyla yürütebilsin diye iş sağlığı ve güvenliği tedbirlerini en üst seviyede tutuyoruz.

Her Zaman Geleceğe Yatırım

Madencilik sektörü etkili planlama ve yönetim süreçlerini gerekli kılmaktadır. Geleceğe yönelik hedeflerimizi projelerle birleştiriyor ve yatırımlarımızı bu doğrultuda gerçekleştiriyoruz. Sosyal sorumluluklarını iyi bilen bir şirket olarak çalışanların, etki alanımız içerisindeki yerel halkın, eğitimi ve gelişimi için özen gösteriyoruz.

Değer Odaklı Çözümler

İnsanlık; bakırdan çinkoya, demirden kömüre doğanın armağanı olan madenleri kendi yararına kullanmayı zamanla öğrenmiştir. İnsanlık; gelişiminin her döneminde doğanın yarattıklarına karşı kendi yarattıklarını, madencilik kültürüyle birleştirerek geliştirmiştir. Dolayısıyla madencilik faaliyetleri, insanlığın gelişimiyle birlikte değer kazanmaya devam etmiştir. 

Şirketimiz de yenilikçi projeleriyle bu değerlere katkı sağlamayı sürdürecektir.

Çevre ve Topluma Saygılı

Faaliyetlerimizi; doğanın bize sunduklarından elde ederken aynı zamanda çevre ve toplumsal değerleri koruyarak gerçekleştiriyoruz. İşimizi, doğaya borçlu olduğumuzun bilincindeyiz ve bu nedenle çalışmalarımızı modern ve çevreci teknolojileri kullanarak sürdürüyoruz.

İş yapış şeklimizin bir parçası da toplumsal sorumluluklarımızı yerine getirmekten geçmektedir.

Vizyonumuz

D Mineral ve Madencilik Sanayi Ticaret AŞ; metalik madenler alanında araştırmalar yürüten, en ekonomik ve değerli sahaları keşfederek ve üretime dahil ederek, katma değer yaratan cevheri değerlendirmeyi amaçlayan bir firmadır. Bu yönüyle çalışmalarını hem Türkiye’de hem de global bazda yürütmektedir. 

Vizyonumuz; metalik madenler üretim, pazarlama ve satış faaliyetleri konusunda ülkemizin lider şirketleri arasında yer almaktır. Aynı zamanda saha araştırmasından projelendirmeye, üretimden pazarlama ve satış aşamasına kadar tüm süreçlerimizi, uluslararası kalite standartları göz önünde bulundurularak yürütmektedir. 

“İşimizin madencilik ve gücümüzün tecrübe!” oluşundan yola çıkarak 30 yılı aşkın bir deneyimi, şirketimizin ve ülkemizin gelişmesinde kullanıyoruz. Bunu yaparken; hem çalışanlarımızı mutlu etmenin hem de doğal çevrenin korunmasının yolunu bularak ilerliyoruz.

Misyonumuz  

D Mineral ve Madencilik; sektöründeki teknolojik gelişmeleri yakından takip eden, cevher üretimi, pazarlama ve satış konusunda deneyimli olan bir şirkettir. Temel misyonlarımızdan biri, her bir çalışanımızın mutlu ve kendini güvende hissederek çalışmasıdır. Bu da iş sağlığı ve güvenliği tedbirlerini tam olarak sağlamakla mümkün olmaktadır.


Madencilik faaliyetlerini gerçekleştirdiğimiz bölgenin yerel halkı ile karşılıklı güven ilişkisi içerisinde çalışmaktayız. Teknik anlamda da yüksek standartlara erişmenin, iş süreçlerimizin teknolojik gelişmeler ve yenilikler ile sürekli iyileştirilmesi yoluyla gerçekleşebileceğinin bilincindeyiz. 


Doğru yöntemler kullanarak; etkili projelendirme, planlama ve üretim sistemleriyle iş süreçlerimizi geliştiriyor ve sektörümüze değer katıyoruz. Bunun yanında metalik madenler sektöründe yaptığımız maden arama ve üretim faaliyetlerini sürdürerek ülke ekonomisine katkı sağlamaya devam ediyoruz.